TRION воздухоочистительные системы, очистка воздуха, воздушный фильтр, аспирация, пылеудаление (Киев,Украина), очистка воздуха TRION, очиститель воздуха от пыли, воздухоочиститель масляного тумана, вентиляция производственных помещений, пылеудаление, воздушный промышленный фильтр, электростатический фильтр TRION, электро фильтр, плазменный фильтр, воздухоочиститель, ионизатор воздуха.

Поиск

Перейти к содержанию

Письмо "Гос. Комитета предпринимательства" о размещении курительных кабин.

FAQ's > Статьи

ЛИСТ
від 04.10.2011 р. N 7779


Про розгляд листа


Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 09.09.2011 N 92 щодо надання роз'яснень стосовно облаштування спеціальних місць для паління та, в межах компетенції, повідомляє.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв" (далі - Закон N 1824-VI) внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до Законів України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон), "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

Законом N 1824-VI забороняється куріння тютюнових виробів: у ліфтах і таксофонах, у закладах охорони здоров'я, у навчальних та освітньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках, на спортивних майданчиках, у під'їздах жилих будинків, у підземних переходах, у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Також забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: у закладах громадського харчування, у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, у приміщеннях закладів культури, у приміщеннях закритих спортивних споруд, у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.
Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та куріння тютюнових виробів.

Враховуючи наведене, у разі якщо у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх форм власності куріння тютюнових виробів заборонено, у таких закладах має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

Додатково повідомляємо, що листи Держкомпідприємництва не є нормативно-правовими актами, а носять інформаційний характер.


Заступник Голови_____________________________________О. Т. Сохар


Назад к содержанию | Назад к главному меню